BĚŽNÉ NEDUHY

Zde uvádím některé z běžných neduhů, které nás obvykle potrápí. Budu se snažit časem zde uvádět více druhů potíží, pokud máte dotaz na léčení Vašich potíží, napište mi prosím na e-mailovou adresu kartarkabelinda@post.cz.

Nemocnice jsou místa, kde se vás pokouší zabít bez udání důvodu.. :)) (Charles Bukowski)

Já věřím, že až tak zlé to zase není, ale prevence je prevence... 


Nedostatečné okysličení krve - Hypoxie

Hypoxie znamená nedostatečné okysličení tkání, zatímco hypoxémie znamená zjednodušeně řečeno nedostatek kyslíku v krvi. Můžeme tak říci, že těžší hypoxémie po určité době způsobí hypoxii. Mírná hypoxémie se nemusí nijak projevovat, případně může být spojena s nevýkonností, únavou a vznikem paličkovitých prstů. Trvá-li taková hypoxémie dlouho, například při dlouhodobém nošení roušek, přizpůsobuje se jí tělo zvýšením počtu červených krvinek (odborně polycytémie). Těžší formy hypoxémie vedou k nedostatku kyslíku v tkáních (tj. k výše uvedené hypoxii), což je spojeno s dušností a poruchami funkce tělesných orgánů. Nejlépe je to vidět na mozku, který kyslík skutečně nutně potřebuje. Mohou se objevit stavy zmatenosti, halucinace a zhoršování kvality vědomí. Bez léčby může stav přejít do kómatu, které končí smrtí.

VYSOKÝ KREVNÍ TLAK

Důvody pro vysoký tlak jsou různé, z těch nejběžnějších:

- častý stres

- rodinné dispozice

- špatné stravování

- nedostatek pohybu

-nedostatek spánku

- nadváha

- přemíra negativních informací 

- osoby v okolí, se kterými máme problém

„Je nutné se v prvé řadě zbavit stresu a to na delší dobu. Zde  velmi pomáhá hypnóza, osobní tréning zvládání stresových situací. 

Ve stravě je potřeba udělat systém, protože tělo potřebuje být pravidelně alespoň 3 x týdně hladové. Doporučuji po případné ranní kávě zařadit jako pravidlo č.1 ovocné smoothy, smíchat několik kousků ovoce  do cca až 1 litru vody a popíjet celé dopoledne.  Najít si čas na chůzi. ideálně alespoň 6000 kroků, nebo cvičení, kde rozhýbete lymfu, stačí denně intenzivně 15 minut.

Z bylin doporučuji BACOPU pro vyrovnání tlaku.

Nutné je i denní cvičení nebo chůze, při které budete postupně ztrácet kila.

 ASTMA

Astmatu většinou předbíhá nějaká alergie, na jejímž základě dojde k zesílenému tlaku na požadavek - který způsobil alergii a vznikne astma. Zde je nutná psychoterapie co nejdříve, než dojde k usazení astmatu. Astma vzniká někdy v závislosti na vyhrocení situace, kvůli které vznikla alergie. Někdy vznikne jako přehnaná obrana proti nově vzniklé zátěži. 

Vhodná psychoanalýza. Dítě potřebuje ujištění lásky a bezpečí. Všímejte si, v jakých situacích dochází k projevům astmatu i alergie.

Bylinky na odkašlání a posílení imunity: Mateřídouška, truskavec, fenykl, máta, jitrocel, divizna, prvosenka či lékořice

ALERGIE

Může vznikat z těchto příčin:

- přecitlivost na prostředí

- utajovaná reakce na odmítanou věc 

- z přetížení imunitního systému

- z psychických důvodů


Alergie se můžou objevit ve kterémkoli věku , dokonce i ve stáří. Pokud se dítě s alergií nenarodí, není původ v dědičnosti, spouštěcím faktorem je tedy příčina vytvořená během života. Pokud tělo reaguje alergicky na odmítanou věc, může to být vysoký nárok na schopnosti nebo poslušnost, popřípadě strach z určité osoby nebo situace, alergie po čase zmizí pokut tuto věc odhalíme. Doporučuji psychoterapii pro její odhalení. Alergii způsobuje i přetížený imunitní systém. Zde doporučuji odlehčit životu, více odpočívat,  nenně k snídani spařené ovesné vločky s citronem (spařte v předvečer), můžete doplnit strouhanými jablky pokud snášíte, užívat po celý rok, nebo co nejčastěji. Dále zdravá strava, méně masa, nekouřit, nepít kávu - pouze karo, meltu. Dále zvyšovat imunitu viz IMUNITA. Zmírnit stres viz STRES. Uvědomte si, na co nebo koho jste alergiční. Vyřešte si v sobě vztah rodičů z dětství, může pomoci hypnóza, objednat se můžete v ZDE.

BOLESTI KLOUBŮ, ARTRÓZA

Většina artróz lze řešit pravidelným pohybem a zdravou stravou a pravidelnou masáží okolí bolesti.


 Artrózy vzniklé na základě prochlazení (může být i z dětství) se dobře zvládají homeopatií, například Aconitum napellus 15 C, opět 5 granulí 3-4x denně.

Pokud pociťujete spíše bolesti opotřebením, nebo v kloubním vazivu, v úponech či šlachách, můžete použít lék Ruta graveolens 9 C v množství 5 granulí, 3-4x denně.

Do jídelníčku pravidelně zařadte co nejvíce vařené mrkve, bobkový list.

Byliny: Pampeliška, Konopice, Bříza, Truskavec, Bez černý, Benedikt, Srdečník, Tužebník, Vrbice bílá, Jmelí, Hloh, Chmel.

BRADAVIČKY, PAPILOMY

Vysévají se obvykle v oblasti lymfatických uzlin, ale i jinde po těla. Důvodem je unavená lymfatická uzlina, která nestíhá očišťovat tělo od volných radikálů a nečistot. Je potřeba více tekutin a pravidelné jemné masáže lymfy, popřípadě strojová lymfatická masáž. 

Již vyrostlé bradavička se můžou v průběhu očisty ztratit, pokud jsou malé, většinu z nich je ale potřeba fyzicky odstranit, buďto svépomocí, nebo chirurgicky. Objevují se  buďto jako  výsev několika výrustků, nebo jako jednotlivé výrustky, které lze jednoduše odstranit odstříhnutím nůžkami a řádně vydesinfikovat. Větší bradavičky dobře ničí šťáva vlaštovičníku. Někdy je vhodné ty větší odstranit pomocí podvázání očištěnou koňskou žíní, nebo zubní nití. Pokud máte pochyby, nechte na posouzení lékařem. 


KOCOVINA

Jako rychlou pomoc lze použít rozpustný aspirin ve vodě.


Večer před spaním polknout 3 ks aktivního neboli černého uhlí, rozkousat a dobře zapít.

Při ranní kocovině - pijte po malých doušcích vincentku.

Při nedostatku tekutin (dehydrataci) - pít nejlépe vodu v odstupu 1/2 hodiny 1,5 dcl

I když se to někomu nezdá, funguje i tzv. vyprošťovací pivo.

BOLESTI ŽALUDKU A STŘEV - RŮZNÉ ZÁNĚTY

V PRVOPOČÁTKU "JEN ZAŽÍVÁTE NEPŘÍJEMNOSTI".

Nejvyšší prioritou člověka je chránit svoje zájmy.

Bolest žaludku vzniká vlekle jako vedlejší produkt zánětů v zažívacím ústrojí, často nervového původu. Pokud se potýkáte s nepříjemnostmi dost často, nebo se táhnou vlekle vaším životem a "nedokážete je strávit", po čase se změní chemie ve vašem žaludku, ta po čase způsobuje různé bolesti v oblasti žaludku. Snažte se zbavit problémů co nejdříve a nechtějte změnit, co změnit nelze. Zvolněte tempo a nenechte sebou manipulovat. Přemýšlejte, co můžete udělat, aby jste se cítili spokojení - a udělejte to nekompromisně. Uvidíte, že jakmile změna proběhne, jaksi z ničeho se vytvoří různá řešení, která vám nyní zatím ještě nedávají smysl. Jen si důvěřujte a dělejte změny, které vedou k vašemu klidu, zdraví a štěstí. Do jídelníčku pravidelně zařaďte vitamíny skupiny B komplex, mátu peprnou nejlépe v čaji (pokud nedráždí), vařenou mrkev, bobkový list, kardamom, anýz. Spěte co nejvíce a věnujte se volnému intuitivnímu tanci nebo zpěvu, pobrukování, jakékoli radosti.

KŘEČOVÉ ŽÍLY,  ZÁNĚT

Nepříjemná a nevzhledná potíž. Pomůže hlavně pohyb, pryznicovy koupele, olej z hroznových semen zevně i vnitřně, nohy častěji vyvýšené opřít o podložku a dělat S CHODIDLY  takzv. "háčky".

Každé ráno v leže s nohama vzhůru a od sebe udělat několik prudkých kmitů na rozproudění lymfy - ideální jako prevence i proti otokům. Při potížích se záněty vám uleví včasné použití Aescinu za pár kaček z lékárny, namísto často doporučovaného Wobezimu. Pravidelné užíváni Ascorutinu zpevní stěny žil. Jakmile to jde, choďte, plavejte, pijte citronovou vodu. V některých případech rychle zabírá sání pijavice lékařské.

Pigmenty na kůži

Pigmenty na kůži mohou mít mnoho příčin, od vystavování se jarnímu prudkému slunci, přes hormonální nerovnováhu až ke starobním skvrnám. Pozor také na užívání bylinky vynikající na zklidnění, třezalku tečkovanou. Je známo že tato bylinka ve spojení se slunečním zářením zapříčiní vznik těžko odstranitelných pigmentových skvrn.


Jarní skvrny: Ideální je prevence, na jaře se opalovat po natření krému s UV filtrem a nevystavovat se slunci od 11 hodiny do 14 hodiny

Hormonální nerovnováha: je vhodné dodržovat pravidelnou sexuální aktivitu, pokud je nerovnováha způsobená těhotenstvím, stačí se buď po dobu těhotenství vyhýbat příliš dlouhému pobytu na sluníčku, popřípadě užívat některou z bylinek v čaji, nebo bilinné kapky Macy.

Stařecké skvrny: těžko se jim někdo úplně ubrání, ale lze výskyt těchto skvrn oddalovat pravidelným peelingem kávovou sedlinou, kterou můžete použít úplně  na celé tělo. Budete mít nádhernou jemnou kůži bez skvrn a vrásek. Začněte s tím co nejdříve, stačí použít jednou za měsíc z domácích surovin. Na celé tělo stačí kávová sedlina ze 4 káv.

Vrásčitá kůže

Každá z reklam, která tvrdí, že krém, který použila cca 25 letá modelka odstraňuje vrásky u žen po 40-cítce, je lež. Nikdo z výrobců krémů nepotřebuje, aby některý z krémů odstranil vrásky. Co by potom dělali s ostatními miliony dalších krémů jiných značek?

Nezbude nám, než se zamyslet, co potřebuje kůže, aby prospívala. Předně potřebuje vlhkost, potom výživu, potom pravidelný peeling. Kůže je ale také chytrý orgán, takže pokud ji začnete sytit pravidelně jakýmkoliv krémem, přirozeně sníží vlastní produkci  mazu, což kůži neprospívá. Takže zlatá střední cesta, natírat kůži pouze po peelingu, po koupeli a několik dní nechat trochu vyschnout, jako květinu. Vždy potom znovu ožije, jako Růže z Jericha.

Ideální peeling kávová sedlina 1x za měsíc, bylinky v soli (kopřiva, měsíček lékařský, mořská a Epsomská sůl), třtinový cukr. Po koupeli namazat jakýmkoli i levným krémem, do kterého zamixujete například lněný nebo slunečnicový olej. Pokud přidáte přírodní vitamín E, bude to ideální kombinace. Vaše pokožka bude jen zářit. 

Kladívkové prsty

Kladívkové prsty patří mezi časté deformity nohou. Jedná se o  skrácení prstních vazů na základě snížené nebo zborcené nožní klenby. Kladívkové prsty můžou vznikat i díky dlouhodobému nošení roušek, kvůli Hypoxii, tzn, dlouhodobému nedokysličování krve. Projevuje spíše u starších lidí. Může být u všech prstů, nebo jen u jednoho prstu. Prst lze postupně stále hůře narovnat. Na kloubu u prvního článku může vzniknout bolestivý otlak.

Nejlépe  odstraníte vadu hned v počátku pravidelnými masážemi, podporou klenby a nošením zdravé obuvi můžete problému předejít. 

V některém z center pro zdravou chůzi si nechte na míru zhotovit vložku s podporou klenby a na doma je ideální používat speciální obuv, kterou seženete cca za 1500 Kč. Ochablé sval nožní klenby denně masírujte pro uvolnění zázvorovým macerátem, který zajistí regeneraci svalů a a vazů. Noste vhodnou obuv a brzy se problémů zbavíte a chození bude opět radostné.

Hemeroidy vnější

Nacházejí se v okolí vnitřního otvoru

Bývají nepříjemné pro pocit něčeho navíc v tomto místě. Většinou jsou nebolestivé, jen překážejí. Lze je snadno léčit tímto postupem: uvařte černý čaj a vychladlý pytlíček přiložte přímo na postižené místo. Nechte působit hodinu. Druhý den uvařte 3 lístky tolity lékařské v půl litru vody. V krásně žlutém vývaru namočte koudek gázy, nebo tampony a přikládejte přímona hemeroid, několikrát denně na půl hodiny. Můžete po douškách popíjet čajovou směs 

  • Jitrocel
  • Heřmánek
  • Černý rybíz
  • Ostružiny
  • Vlaštovičník
  • Řebříček
  • Měsíček lékařský

Přidejte homeopatika  ARNICA MONTANA 9 C - 3x denně 5 granulí a AESCULUS HIPPOCASTANUM 9 C - 2x denně 5 granulí. CCa do tří dnů hemeroidy začínají mizet. Úplné vyléčení do týdne při poctivé léčbě.