Chvíli tě líbám a chvíli tě koušu

13.09.2020

Nejzašší hranice našeho chování k partnerovi používáme v případě, že řešíme nějaký problém, ke kterému nedokážeme s partnerem zaujmout stejné stanovisko. To, co v tuto chvíli cítíme ve vztahu ke svému partnerovi nabírá na pomyslné stupnici teploměru od + X až do - Y, a to bez ohledu na délku trvání vztahu. Pochopitelně, v době, kdy ještě máme nasazené růžové brýle je rozmezí pomyslného středu stupnice spíše posunuto nad neutrální linku. 

Není den jako den a ani Váš hlas nemusí znít pokaždé stejně a být pro okolí příjemný. Jednou zní jako zvonkohra, jindy si ani nevšimnete, že z Vašich úst vychází spíše hřmění. Přitom tón hlasu natolik ovlivňuje spolužití, že kdybychom svým hlasem lépe vládli, měli bychom o mnoho méně konfliktních situací. Vzpomeňte si na hlásek, který používáte, pokud po někom něco chcete. A uvědomte si, že příjemný tón hlasu má na splnění tužby takový vliv, že téměř pokaždé dostanete co chcete.

Pokud rušíte například sladký příslib večera informací "bolí mě hlava" a tato informace je sdělena otráveně, není divu, že si partner může uvědomit, že to není po prvé, že by se nad sebou partnerka měla zamyslet, zda partnera neodbývá, může i přemýšlet o zákulisních intrikách, třeba nevěře. Pokud je ovšem tato informace přednesena něžným tónem, partnera situace pouze více sexuálně naladí, bude se těšit na chvíli, až problém přejde a možná manžel-ka dostane k posteli i sklenici heřmánkového čaje s čokoládou.

To samé platí i obráceně. Když manžel něžně sdělí manželce, že se dnes odpoledne zastaví s kamarády na  pivo, a přidá  sdělení, že bude pospíchat domů, protože to sotva bez ní vydrží , manželka se na něj bude více těšit a nebude mít tendence dělat domácí scénu, pokud nepřijde brzy, jak původně naznačoval. V tomto případě by ale manžel neměl chodit domů bez milé pozornosti, která minimalizuje rozhořčení nad nedodržením slibu. V partnerství se rozhodně vyplatí trocha diplomacie.

 Posilovat hezkou a přátelskou atmosféru doma je opravdu investice, která se vyplatí - vaše každodenní chování může vést jak k oddalování, tak ke  sbližování, vzájemnost roste jako sval, proto se musí posilovat. Dobře vycvičený sval můžete vždy použít ve správný čas, tou správnou silou, tím správným tempem a směrem, aby jste trefil cíl. 

Nespalte to krásné ve vás, udržujte to laskavé vření, to uspokojující napětí, je to věčné světlo ve vás - umí být věčné, pokud ho nepřepálíte, nebo nenecháte vyhasnout. Jiná možnost neexistuje.