Nemoci a vyléčení

16.04.2021

Když ti oznámí lékař vážnou diagnózu, ......zhroutí se ti svět. Nemyslíš na nic jiného, než na to, jak budeš žít s nemocí, co vše se ti v životě změní a jak moc vše bude komplikované. Své tělo svěříš do rukou lékařů, vzdáš se veškeré své síly, rozumu, citu a následuje předepisování a polykání pilulek. A ani na chvíli tě nenapadne, že by jsi měl něco začít dělat sám se sebou - a vyléčit se. Nedokážeš se na nemoc podívat jako na přítele, učitele, zoufalého mentora, který je na konci svých sil.

Pokud máš pocit, že se ve tvém životě děje něco, co se ti příčí, nebo ti to vadí, jen si to uvědom, abys mohl sledovat, jak to vzápětí bude mizet.

1. princip života - zeptej se sám sebe "co by jste opravdu chtěl, aby ve tvém životě bylo - a jedno po druhém to do života po malých krůčcích vpracuj, nenásilně a pomalu to tam zasouvej. Pokaždé když zažiješ a vpravíš do života něco co chceš, co tě baví, pokaždé vytlačíš něco, co nechceš, protože i tvůj životní prostor je omezen tvým myšlením. Kdyby nebyl, tento problém bys neřešil. A to je první princip léčení tvého života.

2. princip života - sleduj co tě zaujme v běžném životě, to, co se tě vyloženě dotýká, to jsou informace pro tebe, informace, kterým bys měl věnovat pozornost - buď ti už naznačuje, že existuje problém, nebo že k němu směřuješ. Vnímej tuto informaci jako pomoc, návod, protože řešení může přijít i v článku, který náhodně přečteš ve svém oblíbeném časopise, příběhem od kamarádky. Snaž se co nejvíce pochopit z okolí, uč se z chyb jiných. Na tomto principu přežívají i zvířata.

3. princip života - Až Ti bude úzko, otoč se čelem ke slunci. Všechny stíny budeš mít za zády. Jan Werich K tomu není co dodat, snad jen, abys znal směr, kde je východ.

4. princip života - harmonie - vždy usiluj o harmonii v každé chvíli svého života. Nic nemusíš a můžeš jen to, co doopravdy, celým srdcem a myslí chceš. O tom co chceš, rozhoduješ jen ty. Vše ostatní je jen výmluva. Neschovávej se za záda druhých. Rozhoduj o sobě sám, zodpovědnost sám za sebe je jediné východisko a lék číslo 1.

5. Princip života - vše je pomíjivé, i život. Ve svém vědomí můžeš nechat vše plynout, můžeš od všeho odejít, smířit se se ztrátou, protože všechno je od Boha a patří to Bohu. Děkuj, že ti Bůh dovolil to nějakou dobu mít a pokud o to přijdeš, nech to plynout, pokud nastane čas opouštění. Vždyť mnozí neměli ani tu šanci vlastnit to. Zde musím podotknout, že měli jiné příležitosti, protože Bůh dává všem stejnou měrou.

6. Princip života - pamatuj, ty jsi rostlina a tvojí půdou je potrava. Pokud má půda živiny, dočkáš se květu i plodů. Jinak uschneš a po té zahyneš.

7. Princip života - pohyb - udržuje tělo i ducha v kondici. Pohyb je jako vítr. Roznese živiny do nejzašších koutů těla, a tělo díky němu sílí, zpevní se, stává se neochvějným, zdravějším, jistějším. Pohyb zbavuje chmurných myšlenek, dodává radost až euforii, která se může přiblížit nirváně. Je úplně jedno, jaký pohyb provozuješ. Dělej ho pravidelně, těš se z něj a pokládej ho za základ životní cesty. Co se nehýbe, stárne a tuhne.


Pokud zazíváš:

- chmury - tanči, utíkej, hýbej se jako ve větru, poskakuj

- nízké sebevědomí - posiluj a zatěžuj svaly, fitness, silové sporty, mluv k     sobě, pískej si, hraj si s dětmi, pomáhej starším a poslouchej jejich moudrost 

- rozjitření mysli - plavání, yoga, čchi kung

- intoxikaci - prováděj yogu, rychlou chůzi, plavání, protahování i silové sporty