Slovo jako lék i jed.

07.11.2021

Málokdo by se zamyslel nad tím, že to, co každý z nás denně používá jako běžnou, samozřejmou věc, která neodmyslitelně patří k životu, to co denně používají v neomezeném množství muži, ženy i děti, disponuje tak obrovskou silou, která mění svět. Ta zbraň může vyléčit i zabít. Může zničit jednotlivce, rodiny i národy. A nejsilnější účinek má, pokud je dávkováno po malých dávkách, protože ve velké dávce najednou má přesně opačný účinek. Naopak, pokud to dávkujete například na papíře, zvyšujete účinek. Účinek je podobný jako u homeopatik, čím vyšší potence (ředění), tím vyšší síla.

Tou zbraní je slovo.

Kdo ovládá tuto zbraň, nepotřebuje válčit, musí se naučit jen správné dávkování. Slova nesou v sobě kladný, či záporný náboj, ten náboj je tvořen našimi emocemi. Naštěstí pravdou je, že každý z nás disponuje privilegiem dávat slovům i větám VLASTNÍ EMOCI, což se stává KLÍČOVÝM AXIOMEM, který jediný dokáže eliminovat účinnost této zbraně. Pravdou také je, že emoce lze změnit, což Tvoří ze slov plastelínu, kterou lze tvarovat, jak potřebujeme. To připouští fakt, že ze slov můžeme při určité míře dovednosti vytvarovat semtex, který může buď vybuchnout a zbořit vše kolem, nebo může vypustit nálož barevných papírků způsobit smích, neutrální pocit, nebo radost.

Představte si slovo jako energii o velikosti částic, které nelze zaznamenat. Pokud jsou částice tak malé, že je nemůžeme ani měřit, ani zaznamenat, musí mít logicky vlastnost propustnosti jakoukoli hmotou. Na základě tohoto mínění musíme připustit, že tato vlastnost musí mít schopnost ovlivňovat jakékoli esence ve vesmíru. Z tohoto důvodu člověk nepřetržitě myslí ve slovech. A pokud každý člověk nepřetržitě myslí ve slovech, lze předpokládat, že jeho slova jsou absorbována do esence energií v jeho okolí. Takto je Tvořen "DOJEM", "AURA" . Vaše tělo je obklopeno proudem slov, která putují dovnitř a ven a tvoří jakýsi obal, jenž je jakýmsi "DNA" vaší osoby ( DNA = esence unikátních vlastností, unikátních dovedností a schopností, jejímž otiskem prstu je PRVNÍ DOJEM) a tudíž je přístupný - jak bohudík, tak bohužel - i svému okolí. Podle "DNA" této esence můžete člověka velmi snadno identifikovat. Důvěřujte této detekci DNA, slouží vám jako prvotní vodítko.

Stává se ojediněle, že potkáte osobu, k níž zaujmete na první dojem odmítavý postoj. Cítíte, že tato osoba je necitlivá až zlá, tato osoba ve vás vzbuzuje nevoli. Ačkoli víte, že první dojem bývá správný, odmítáte jeho úsudek a časem se stane neuvěřitelné, do tohoto člověka se zamilujete. Za nějaký čas se stal Vaším partnerem, zplodíte s ním potomky a po několika letech se s ním rozvádíte pro nesnesitelný odpor. Ptáte se jak se to mohlo stát? Podívejme se na situaci očima protistrany.

Petr potkal Janu před několika lety v zaměstnání, cítil, že je jí lhostejný, což se pro něj stalo výzvou. Od té chvíle sledoval cíl zvrátit toto ve svůj prospěch, začal si dávat pozor na to, co v přítomnosti Jany říká, začal manipulativně používat slova, o kterých si myslel, že na Janu zapůsobí a udělají dobrý dojem, docela ho to bavilo. Byla to taková hra. První rande, první sex, Janina laskavost, obětavost a vstřícnost byly tak pohodlné. Po čase Jana otěhotněla, následovala svatba, děti. Petr už nemusel hrát svou roli. Bylo to pro něj už dlouhé a únavné a v denní rutině to už nebylo tak zábavné. Proč by měl tedy hrát svou roli dál? Vždyť vlastně vyhrál. Už nemusí manipulovat a odkryje karty. Jana je zmatená, nic nechápe a dnes stojí před soudem a cítí opět to, co při prvním setkání, k tomu navíc bolest, pocit ublížení, strach o budoucnost a lítost, že její děti ztrácí rodinu a otce.

Jak účinně zvládat manipulaci se slovy

Hra se slovy:

Pokud sousloví S KLADNÝM NÁBOJEM "MILUJI TĚ" řeknete poprvé, dosáhnete NEJVYŠŠÍHO MOŽNÉHO účinku, pokud ho dávkujete v pravou chvíli, ve správný čas, v příhodném prostoru. Pokud toto samé slovo dávkujete ve velmi malé míře, může způsobit smutek, až depresi. Pokud ho naopak dávkujete ve velké míře, ztrácí na významu, může se stát neúčinným. Pokud ho dávkujete člověku s nezájmem, nemá žádný účinek, maximálně obtěžující a má za následek ztrátu drahocenného času.

Jak postupovat v případě, že se nedokážete bránit slovům se záporným nábojem? A jak uchopit a využít slova s kladným nábojem, aby nám vždy přinášely užitek?

Například často používaná manipulativní slova NEVYPADÁŠ DOBŘE:

Je důležité, že slova samy o sobě nemají ani kladný, ani záporný význam. Je to pouhá směs písmen. Význam jim dáváme POUZE MY. Pokud slovo se záporným nábojem NEVYPADÁŠ DOBŘE (vypadáš nemocně)slyšíte poprvé, má nejvyšší parametr účinnosti a je potřeba zbystřit. Toto je přesný moment, kdy tomuto slovu dáváte smysl a význam. Nyní můžete toto sousloví uchopit a přiřadit mu emoci, která navždy eliminuje jeho účinek. Při schopnosti tvarovat slovní plastelínu, dokážete měnit význam jakýmkoli slovům, a ze slov s nábojem ublížit vám můžete dokonce vytvořit slova, která vám budou navždy sloužit.

Příklad: Přijde k vám na návštěvu soused, o němž netušíme, jaké má úmysly a hned po pozdravu vysloví "jejda, dnes nevypadáš dobře". Tuto větu lze lehce přemodelovat odpovědí: "ale jdi ty, J nesmíš všechno vidět hned tak černě :)". Nyní má pro vás sousloví NEVYPADÁŠ DOBŘE, vytvořen na vždy vzorec s neutrálním nábojem. Pokud ale soused přitvrdí a vysloví "jsi hubený a bledý", můžete glosovat souvětím " kdo by nechtěl být hubený, víš, co to některé lidi stojí úsilí?" Zbytek věty lze ignorovat. Ignorace slovům také dává neutrální náboj. Můžete dodat - dnes si obleču moje oblíbené oblečení, které jsem už chtěl vyhodit do sběru, protože mi bylo malé, ušetřím spoustu peněz a ochráním ekologii. Proto se cítím báječně.

Zvažte také rozpoznané "DNA", které vám vyslalo negativní dojem. Zvažte, zda si se sousedem nepromluvíte na této úrovni - poté můžete udělat závěr, zda s takovým sousedem budete udržovat bližší vztahy, či zda ho nevyloučíte za hranici okruhu vámi schválených lidí, je to přece váš život, a v něm může být každý, koho tam mít chcete, a nemusí tam být nikdo, koho tam mít nechcete. Vědomé vyloučení souseda navždy eliminuje vzorce slov, které vůči vám použil.