V zajetí svého mozku

07.11.2021

Jestliže můžete souhlasit s některou z níže uvedených vět, je možné, že se někdy se poznáme osobně.

-mám potíže v práci, nic se mi nedaří

- partner se mi začíná oddalovat

- děti mě neberou vážně

- nemohu otěhotnět

-přestalo se mi dařit v podnikání, cítím vyhoření

- tloustnu a nedaří se mi zhubnou

- nemohu dlouhodobě najít spolehlivého partnera

- vyhýbám se přátelům, nechodím do společnosti

- ocitám se často u televize a PC je jediný můj společník

- nikdo mi nerozumí a už nevím kam dál

Tento seznam by možná mohl do nekonečna pokračovat, možná se stal už samozřejmostí dnešní stresové doby, takový symbol 21. století. Hledáme ze situace východisko a první co uděláme je, že hledáme chybu někde mimo nás. Jsme přesvědčeni, že za naše problémy může partner nebo bývalý partner, zkoumáme, zda nemáme vážnou nemoc, často navštěvujeme lékaře či léčitele, hledáme odpovědi na internetu a přitom se permanentně trápíme katastrofickými představami o nezdařené minulosti, někdy i obavami o budoucnost. Jsme čím dál více unavení, podráždění, nemůžeme spát a snažíme se situaci řešit alkoholem, uklidňujícími prášky, často do svých problémů zatahujeme i blízké okolí.
Řešení je někdy až příliš jednoduché, tak jednoduché, že o něm nejenom nechceme slyšet, dokonce je nám až podezřelé. Řešení je totiž přímo v nás, v naší hlavě. Z nějakého důvodu jsme se ocitli v zajetí svého mozku, a nepomůže nám vzít si vitamíny, ani se z toho nevyspíme, potřebujeme pomoct se ze všeho "toho" zase vymanit ven.
Já pracuji s metodou změny návyků reakcí v hladině alfa až théta. Pro ty, kteří běžně takové informace nevyhledávají, ve zkratce sdělím, že se jedná o metodu změny návykových spouštěčů, které způsobují právě výše zmíněné potíže, a to v hladině alfa, což je vedená relaxace. Je to naprosto bezpečná a navíc příjemná metoda, která vede ke zlepšení problémů, u někoho ihned, u někoho po několika sezeních. Čím dříve se postaráte o nápravu, tím méně sezení budete potřebovat.